Disainipood

Pisco

EDS impordib Peruus toodetud kanget alkohoolset jooki Pisco. Pisco on värvitu või kollakas/merevaigukarva brändi, mis toodetakse Peruu ja Tšiili veinitootmisregioonides. Piscot valmistatakse viinamarjaveini destilleerimise teel, mis töötati välja 16. sajandil hispaanlaste poolt asendamaks Hispaaniast imporditud brändit.

Peruu ekspordib umbes kolm korda enam Piscot võrreldes Tšiiliga. Peruu Piscot toodetakse kasutades vasest destilleerimispadasid (sarnane Šoti viskile, padadestillatsioon). Tsiili Pisco tootmisel kasutatakse jadadestillatsiooni (sarnane viina valmistamisele). Erinevalt Tsiili Piscost ei lahjendata Peruu Piscot ning see pudeldatakse destilleerimiskangusel.

Peruu Pisco eripäraks on destillatsiooni esimeses jaos saadud toote (nn pead) alleshoidmine ning hiljem sissesegamine. Selline „peade“ hilisem lisamine annab tootele isikupära ning on hinnatud Peruulaste endi poolt. Euroopa Liidus on lubatud Piscoks nimetada vaid Peruus toodetud Pisco jooke.

Piscot on võimalik toota erinevatest viinamarjadest. Meie pakume kahte sorti: Puro ja Mosto Verde. Puro liigi Piscosid kasutatakse pigem kokteilide valmistamiseks ning Mosto Verde on pigem aperitiivina nautimiseks.
Puro sorti toodeti ajalooliselt Quebranta viinamarja sordist. Seega esindab meie Piscode perekonnas ajaloolist puro sorti sinine Pisco. Punane on Acholado, mis samuti on Puro. Acholado on erinevate viinamarjade segu. Seega tuleneb sinise ja punase Pisco vahe viinamarjadest, mida tootmiseks kasutati.

Mosto Verde – selle liigi toomisel kasutatakse mitut viinamarjasorti. Oluline on, et destilleerimisprotsessi alustataks enne kui fermenteerimisprotsessikäigus on suhkur mahlast täielikult alkoholiks muudetud. Kuna aga selline suhkru nn tootesse jätmine nõuab suurema koguse viinamarja kasutamist, on Mosto Verde pea alati kallim kui Puro liigi Piscod. Nimelt kasutatakse ühe liitri Mosto Verde Pisco tootmiseks 14 kg viinamarju. Kasutada võib Mosto Verde tootmiseks põhimõtteliselt ükskõik millist viinamarjasorti. Meie pakutavas tootes on eelkõige kasutatud Italia viinamarjasorti, millest ka nimetus pudelil.

Meie tootevalikust leiate:
-Pisco Mosto Verde (70 cl – 36,00 eurot)
-Pisco Quebranta (70 cl -26,40 eurot)
-Pisco Acholado (70 cl – 26,40 eurot)

Kindlasti uudistage ka Pisco kokteilivalikut. Kui soovite Pisco kokteile aga Tallinnas aega veetes proovida, siis seadke sammud Parrot minibar’i (vana-Posti 7, Tallinna vanalinn) või La Tabla restorani (Telliskivi loomelinnak).